Ekonomi

Morgan Stanley’e göre S&P 500 endeksi yaklaşık 3.000 dolara düşebilir

Yazar – Senad Karaahmetoviç

yatırımcılar Besledive yaklaşıyor TÜFE Raporunu tartışan Morgan Stanley, onlara bunun “dünün haberleri” olduğunu söyler. Bunun yerine, tahminler “çok yüksek” olduğundan, yatırımcılar kar riskine daha fazla dikkat etmelidir.

Ayrıca Morgan Stanley, müşterilerine makro bilgilere odaklanmalarını, çünkü bu tür bilgilerin ekonomik ve kârlı verilere yol açma eğiliminde olduğunu söyledi.

Brokerin üst düzey hisse senedi stratejistleri, yatırımcılara piyasanın bir yıl önce Fed riskini göz ardı ettiğini hatırlattı. Bugün, “S&P 500 için hisse senedi risk primi sadece 225 baz puan” ile fayda riskini göz ardı ediyor.

Hafta sonu müşterilere bir notta “Gelecek yıl için kazanç tahminlerimiz göz önüne alındığında bu, riski/ödülü pek çekici kılmıyor” diye yazdılar. dediler.

Kazanç durgunluğunun fiyatlandırılmasındaki ‘atılım’; Aynı zamanda, piyasanın faizlerde yaklaşmakta olan düşüşleri fark etmekte yavaş olduğu 2008 yılında da meydana geldi.

stratejistler, S&P 500 İlk çeyrekte endeksin toparlanmadan önce 3.000-3.300 seviyelerine gerileyeceğini düşünüyor. Bu ayı piyasası rallisinin zaten ivme kaybettiğini ekliyor.

“Bu noktada, daha yüksek değerlemeleri savunmanın çok zor olduğunu düşünüyoruz ve kazançlardaki düşüş tahminimizle, bu noktadan itibaren genel pazar için çok az iyileştirme alanı görüyoruz. Sonuç olarak, önümüzdeki haftaki TÜFE ve Fed’in eylemlerinin genel tabloyu değiştirmesi pek olası değil.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu