Yaşam

Zorlu Holding ve Grup şirketlerinin katkılarıyla “1923” müzikali 23-24 Mayıs ve 19-20 Haziran tarihlerinde sahnede olacak.

Zorlu Holding ve Küme şirketlerinin katkılarıyla Cumhuriyetin kuruluş öyküsünü yeni nesillere aktarma misyonuyla Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatro, Piu Entertainment ve Güçlü PSM ortak yapımı “1923” müzikali. , sanatseverlerin yoğun ilgisiyle devam ediyor. Bir grupla sahnelenen müzikalin başrollerinde başarılı oyuncular Kerem Alışık, Özge Özder ve Ece Dizdar’ın yanı sıra yeni neslin yetenekli oyuncuları Elif Gülalp, İdeal Hilal Çiftçi, Metin Boray Dikenelli ve Ozan Persentili yer alıyor. 200 kişi ve hazırlanması 18 ay sürdü. Dönem boyunca Güçlü PSM’de sahnelenecek olan “1923” müzikali, Nisan ayındaki prömiyeri ve ilk gösterimlerinin ardından 23-24 Mayıs ve 19-20 Haziran tarihlerinde yeniden sahnelerde olacak.

Zorlu Holding ve Küme şirketlerinin katkılarıyla Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatro, Piu Entertainment ve Severli PSM ortak yapımı olan “1923” müzikali, prömiyerinin ardından büyük bir heyecanla Cumhuriyet’in 100. yılı için hazırlandı. 23 Nisan’da gösterime giriyor. 19-20 Mayıs tarihleri ​​arasında sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

1923 müzikali, izleyicileri Milli Mücadele günlerinden Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna kadar geçen tarihe tanıklık edecekleri, yeni nesillere Milli Mücadele’yi, kuruluş hikâyesini anlatacakları muhteşem ve fantastik bir zaman yolculuğuna çıkarıyor. Cumhuriyetin ve değerlerinin en etkili şekilde anlatılması. Işık ve ses tasarımından dans koreografilerine, canlı orkestra kullanımından dönem kostümlerine kadar Milli Mücadele ile başlayan Cumhuriyet’in kuruluş sürecini anlatan en büyük sahne sanatları eseri olan müzikal aynı zamanda ilk yerli proje oldu. Zorlu PSM’nin tüm teknik altyapısını sonuna kadar kullanan;

Müzikalde, bir müze gezisi sırasında kaybolan ve kendilerini Mustafa Kemal Atatürk’ün Milli Mücadele’yi başlattığı Bandırma Vapuru’nda bulan dört arkadaşın Bandırma’yı sarsan dalgalardan TBMM’nin açılışına, Büyük Taarruz’dan Osmanlı Devleti’nin kuruluşuna kadar olan süreçte anlatılmaktadır. Cumhuriyet ve zaman zaman fantastik öğelere yer veriyor. hikaye anlatılır.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

bahcelievlerhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu