Haber

UEFA Şampiyonlar Ligi finali için Atatürk Olimpiyat Stadı’nda çalışmalar hızlandı

Başakşehir’deki Atatürk Olimpiyat Stadı’nda oynanacak UEFA Şampiyonlar Ligi finali öncesi çalışmalar sürüyor. Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, stad çevresindeki çalışmaları yerinde inceledi.

Dünyanın en prestijli futbol turnuvalarından biri olan UEFA Şampiyonlar Ligi finali, 10 Haziran’da Atatürk Olimpiyat Stadı’nda oynanacak. Manchester City ve Inter arasında oynanacak maç öncesi Başakşehir Belediyesi, stadın etrafındaki çalışmalara hız verdiklerini açıkladı.

23 BİN METREKARELİK FAALİYET ALANI

80 bin metrekarelik alanda faaliyet gösterdiklerini belirten Kartoğlu, ekiplerin çalışmalarını FPV Drone ile takip etti. 57 bin metrekare alanda otopark ve yol çalışması yaptıklarını belirten Kartoğlu, “23 bin metrekare alana yapılacak aktivite alanlarının zemin tesviyesini de yapıyoruz. . Futbolun kalbi Başakşehir’de atacak. Hazırladığımız proje kapsamında aydınlatma direkleri, yaya yolları ve otobüs indirme durakları da yapacağız. Birinci etap hafriyat çalışmalarımızı tamamladık ve kaliteli malzeme ile dolgularımıza başladık.

‘TARAFTARLARIMIZI EN UYGUN ŞEKİLDE KARŞILAMAK İSTİYORUZ’

Etkinlik alanına karşılık gelen bölümlere 5 bin ton asfalt dökmeyi planladıklarını belirten Kartoğlu, “Ülkemize gelen futbol kulüplerinin taraftarlarını en uygun şekilde ağırlamak istiyoruz. Ülkemiz için de değerli bir yere sahiptir. Atatürk Olimpiyat Stadı 2005 yılında unutulmaz bir maça ev sahipliği yaptı. Aynı heyecan ve coşkuyla bir final maçına daha ev sahipliği yapacak. Başakşehir Belediyesi olarak çalışma arkadaşlarımızla birlikte tam ekip alanında olacağız” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu