Haber

Muratpaşa Belediyesi Yeni Eğitim-Öğretim Yılında Öğrencilere Ücretsiz Yemek Desteği Verecek

MuratpaşaBelediye Başkanı Ümit Uysal, öğrencilere bir kez sağlıklı ve ücretsiz yemek takviyesi sağlayan ‘okul menüsü’ programını yeni eğitim-öğretim yılında da sürdüreceklerini söyledi.

Yaklaşık 90 bin öğrencinin ders aldığı Muratpaşa’da belediyenin geçen yıl aralık ayında başlattığı okul menü takviyesi programı bu yıl da devam edecek. Geçtiğimiz eğitim-öğretim yılında 834 öğrenciye belediye tarafından 1 yemek verilirken, destek programı öncelikle belediyeden sosyal yardım alan ve almaya devam eden ailelerin ilkokul ve ortaokul çağındaki çocuklarını kapsıyor.

Belediye Başkanı Ümit Uysal, geçen yıl yaklaşık 7 ay süren programda yemeklerin belediyeye ait aşevi tarafından hazırlandığının altını çizdi. Menülerin belli kalori dengesi çerçevesinde diyetisyenler tarafından belirlendiğini ve bir gün önce her eve günün yemeğinin dağıtıldığını belirten Önder Uysal, “İlk etapta 198 hanedeki 313 çocuğa yönelik başlatılan program 834 çocuğa ulaştı. Eğitim-öğretim yılı sonunda 507 hanede çocuklar eğitimlerine devam ediyor.”

Muratpaşa Belediyesi, yeni eğitim-öğretim yılının ilk etabında 620 öğrenciye 1 öğün yemek verecek. Öğrencilere ücretsiz ve sağlıklı yemek takviyesi sağlayan program 18 Eylül Pazartesi günü başlayacak.

Kaynak: ANKA / Eğitim

karamanlihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu