Haber

Çinli Kıdemli Diplomat Eski Japonya Başbakanı ile Görüştü

PEKİN, 1 Nisan (Xinhua) — Çin Komünist Partisi Merkez Komitesi Dış Komite Ofisi Direktörü Wang Yi, Pekin’de eski Japonya Başbakanı ve eski Boao Asya Lideri Forumu Yasuo Fukuda ile bir araya geldi , Cuma gününde.

Wang, Çin’in Japonya’nın Çin’e yönelik politikasındaki olası gerileme konusunda endişelenmek ve Japonya’nın barışçıl kalkınma taahhüdünü sürdürüp sürdürmeyeceğini sorgulamak için nedenleri olduğunu söyledi.

Dışişleri Komitesi Ofisi Direktörü Wang, Çin’in iki ülke arasında imzalanan dört siyasi belgede Japonya’nın asıl hedefine dönmesini, tüm tarafların müdahalesini kaldırmasını ve Çin-Japon ilişkilerinin sağlıklı gelişmesi için kurallar koymasını beklediğini söyledi. tüm alanlarda pandemi sonrası borsaların yeniden başlaması. .

Fukuda’nın zamanla Çin-Japon dostluğuna yaptığı katkıyı takdir eden Wang, toplumun her kesiminden daha fazla Japon vatandaşının Çin-Japon ilişkilerinin iyileştirilmesinde olumlu bir rol oynamasını umduğunu ifade etti.

Çin’in bölgesel anlaşmazlıkları barışçıl yollarla çözme çabalarına övgüde bulunan Fukuda, Çin’in ekonomik küreselleşmeyi aktif olarak desteklediğini ve değişim ve düzensizlik dünyamıza güven ve kesinlik getirerek döviz ve işbirliğinden verimli sonuçlar elde ettiğini söyledi.

Fukuda, iki ülkenin üst düzey alışverişi sürdürmesi, halklar arasındaki alışverişi güçlendirmesi, karşılıklı anlayışı artırması, yanlış anlama ve yanlış yargılamayı ortadan kaldırması ve Asya’da barış ve kalkınma için birlikte çalışması yönündeki ümidini dile getirdi.

bayramicajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu