Ekonomi

Atakey Patates Gıda’nın halka arz sonuçları açıklandı

Investing.com – TFI TAB Nutrition Investments çatısı altında faaliyet gösteren Türkiye’nin en büyük patates işleyicilerinden biri olan Atakey, halka arz Tamamlanmış. Atakey, 19-21 Temmuz ortasında talep toplarken, halka arzın büyüklüğü 1.1 milyar TL oldu.

Atakey Patates Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin halka arzında 1 TL nominal değerli pay için 39,50 TL talep toplandı. Satışa sunulan 28.224.000 TL nominal değerli hisselerin tamamının satışı sonucunda şirketin halka açıklık oranı yüzde 20,34 oldu.

Halka arzda kurumsal yatırımcılardan 9,40 kat, bireysel yatırımcılardan 3,86 kat talep geldi. Böylece halka arzda planlanan tahsisin 4,97 katı toplam talep toplandı. Dağıtım sonucunda planlanmakla birlikte hisselerin yüzde 80’i bireysel yatırımcılara, yüzde 20’si ise kurumsal yatırımcılara tahsis edildi. Halka arz sonucunda 1.665.366’sı Yerli Bireysel Yatırımcı olmak üzere toplam 1.665.576 yatırımcıya dağıtım yapılmıştır.

Halka arz için planlanan tahsis, yatırımcılardan toplanan talep ve gerçekleşen dağıtım bilgileri aşağıdaki gibidir:

Atakey hisseleri borsa istanbulonayına bağlı olarak 27 Temmuz 2023 Perşembe günü ATAKP kodu ile işleme başlanması beklenmektedir.

Halka arzla ilgili açıklama yapan Atakey Yönetim Kurulu Üyesi Erhan Cansu şunları söyledi:

Author: Günay Caymaz

ayancikhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu