Haber

Adana’da Depremden Etkilenen Binaların Durumu Belirsiz

Adana’da depremden etkilenen orta hasarlı binaların akibetinin ne olacağı konusundaki belirsizlik sürüyor. Deprem öncesi fiyatı 10 milyon lirayı bulan göl manzaralı dairelerin orta hasarlı olduğu bulvar ise adeta terk edilmiş bir şehri andırıyor.

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerde 11 şehir ağır hasar gördü. Onbinlerce insanın hayatını kaybettiği depremlerde Adana’da 11 bina yıkıldı. Yıkılan binaların tamamı merkez Çukurova ilçesindeydi.

Göl manzaralı apartmanlar yıkıldı

Deprem öncesi fiyatları 10 milyon lirayı bulan göl manzaralı 2 daire de Çukurova merkeze bağlı Güzelyalı Mahallesi’nde yıkıldı. Bu yıkımlarda yüzlerce insan hayatını kaybetti. Birçok bina da orta ila ağır hasar gördü. Depremde çok sayıda binanın orta ve ağır hasar gördüğü göl manzaralı Süleyman Demirel Bulvarı, terk edilmiş bir şehri andırmaya başladı. Bulvar üzerindeki bazı ağır hasarlı binalarda yıkım çalışmaları başlarken, orta hasarlı binaların belirsizliği depremin üzerinden 6 ay geçmesine rağmen devam ediyor.

“Milyon daire boş kaldı”

Güzelyalı Mahallesi Muhtarı Göktürk Güngör, “Adana’da 11 apartman yıkılırken, bunların 11’i Çukurova ilçesinde, 5’i de Güzelyalı Mahallesi’nde. Göle bakan Süleyman Demirel Bulvarı en nezih yerlerden biri. Güzelyalı Mahallemizin bulvarları da depremden en çok etkilenen bölge oldu.

“Bulvar terk edildi”

Belirsizliğin devam ettiğini anlatan Güngör, “Sadece belirsizlik devam ediyor. Orta hasarlı binalara ne olacağı konusundaki belirsizlik devam ediyor. Depremin 6. ayındayız ve ağır hasarlı dairelerin bir kısmı henüz yıkılmadı. Bunların da yıkılmasını bekliyoruz.Süleyman Demirel Bulvarı Adana’nın en işlek bulvarlarından biriydi.İnsanların yürüdüğü, sosyalleştiği bir bulvardı. Ama şu anda bulvar tamamen boş ve terk edilmiş durumda” dedi. – ADANA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu